ziemia na sprzedaż

Ziemia w Starogard Gdański sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w rolę stoi się w swym kraju jeszcze niezwykle popularne, chociaż jednocześnie warto jest przedstawiać na wzmiance to, że zasoby gruntów więc nie jest worek bez dna. Stanowią w Polsce gminy, które w obecnych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając to na momenty. Niektóre biedniejsze, z problemami finansowymi, szybko pozbywały się dział nie wyglądając na ostatnie, jakie budżety będą stanowiły w perspektywie. A przecież podłoga jest jeszcze dużo droga, nawet w obecnych pozornie mniej ciekawych miejscach.

Ziemia w Dzierzgoń sprzedam

 

Jak to się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości ludzi miast bycie ziemi na dziur było właśnie pustym hasłem. Potem jeszcze niezwykle łatwe stało się hasło „agroturystyka” i część mieszczuchów postanowiło spróbować tej części turystyki. Pokazało się po latach, że dla grup z nich rola agroturystyczna stała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak powrócić do 1990 roku, kiedy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub wracać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Więc zwłaszcza na ostatnim zyskała tak nazywana (była teraz) „nomenklatura” i grupa z tychże osób do dzisiaj jest wielohektarowe gospodarstwa gromadząc się w znaczącej wadze na hodowli bydła. Posiadanie takich areałów zaprezentowało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grup Europejskiej z czym oczywiście odnoszą się do ostatniej pory niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. I ogromnym wzięciem otworzyły się cieszyć działki nad jeziorami, mimo tego, że przynależą do najbliższych. Działa to przede każdym Dużych Jezior Mazurskich dodatkowo ich najulubieńszych okolic.

Natomiast w centrum

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na terenach podmiejskich. Otoczenia miast otworzyły się stawać ogromnymi noclegowniami dla pań robiących w długich aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z centrów zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem otworzyły się cieszyć wolne części w okolicach ekonomicznych, co się dodatkowo kojarzy z ulgami podatkowymi.

W środowiskach takich miasteczek jak Warszawa pod wieżowce uzyskuje się każdy skrawek gruntu. To powoduje nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W obecnych dekadach niektóre z nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych domów jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments