Firma pożyczkowa alternatywą dla banku

Firma pożyczkowa alternatywą dla banku

Aktulności

Pożyczki od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Minęły na szczęście czasy, gdy te, udzielane przez firmy pożyczkowe były wykorzystywane do nieuczciwych zagrań. Dziś funkcjonowanie firm pożyczkowych reguluje polskie prawo i nie mogą one działać wbrew jemu. Istnieje coraz więcej związków lub instytucji, które strzegą rzetelności i uczciwości takich firm. Jednym słowem – nie ma się czego bać i śmiało, można składać wniosek o pożyczkę w firmie pożyczkowej. Śmiało, jeśli jest się w stu procentach pewnym, że spłaci się ją w określonym czasie i bez żadnych problemów. Taka pożyczka ma wiele zalet, które przyciągają ogromne grono zwolenników, które postaram się wymienić w tym artykule. Poruszę w nim głównie kwestie dotyczące konkretnej formy pożyczki w firmie pożyczkowej – pożyczki on-line.

Firma pożyczkowa alternatywą dla banku

Firma pożyczkowa udzieli Ci także dużej pożyczki

Pożyczka, którą dostarczy nam firma pożyczkowa to przede wszystkim ograniczone i minimalne formalności. W celu zawnioskowania o taką pomoc nie musimy zazwyczaj przedstawiać zaświadczenia o dochodach, które jest niezbędne w banku. Oznacza to, że pożyczka taka jest dostępna również dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o dzieło lub zlecenie, ale również dla bezrobotnych. To zupełna odmiana, gdyż banki nie pożyczają,. Jeśli nie udowodnisz im przynajmniej minimalnych dochodów. Firma pożyczkowa w tym momencie dla osób zarabiających mniej ma otwarte drzwi. Zazwyczaj, aby otrzymać taką pożyczkę, wystarczy zabrać ze sobą jedynie dowód osobisty. I wszystko. Nic więcej nie jest potrzebne, poza oczywistym faktem posiadania rachunku bankowego. Pamiętać należy, że mało która firma pożycza gotówkę, zazwyczaj do poprawnej weryfikacji danych osobowych, konieczne jest wykonanie przelewu weryfikującego, a więc posiadanie konta bankowego na własne nazwisko. Coraz rzadziej, firma pożyczkowa poprosi swojego klienta również o przedstawienie wyciągu z konta, w celu potwierdzenia jego wpływów.
Atrakcyjna pożyczka w PLN bez udziału banku.

Pożyczka to również szybkość i wygoda. Szybkość zapewniają hasła reklamowe: gotówka w 15 minut. Czy jest to prawda? Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wspomniane 15 minut zaczniemy liczyć od momentu wyrażenia zgody na udzielenie pożyczki, a konto, w jakim mamy rachunek należy do tego samego banku, co konto firmy pożyczkowej. Na szczęście firmy pożyczkowe dostosowując się do potrzeb swoich klientów, posiadają najczęściej przynajmniej kilka kont, z których realizują przelewy. Druga kwestią jest to, że nawet jeśli posiadamy konto w innym banku, to przelew może być już tego samego dnia na koncie- wszystko zależy od sesji międzybankowych przelewów. Tak czy inaczej, pieniądze dostaniemy najczęściej po kilkunastu minutach, co w przypadku banków jest niemożliwe. Przede wszystkim w banku mamy przeważnie do czynienia z długą kolejką, a po drugie sama weryfikacja zdolności kredytowej trwa kilka dni. Rzadko kiedy pożyczkobiorca, któremu zależy na czasie, dostanie pieniądze tego samego dnia – należy to zaliczyć do wyjątków potwierdzających regułę.

Krótki okres spłaty pożyczki to kolejna, ogromna zalega, która satysfakcjonuje głównie osoby nielubiące posiadać długów. Prawie każda firma pożyczkowa posiada tzw. chwilówki, których zaciągnięcie jest jeszcze prostsze, a spłata odbywa się w jednej racie, po upływie 30 dni. To niekwestionowana zaleta, dla tych, których przeraża oddech banku ciągnący się przez wiele miesięcy.

Jak widać, firma pożyczkowa bez problemu znajduje swoje grono odbiorców. Jest w dodatku jedna właściwość, którą posiadają jedynie firmy pożyczkowe i ta właściwość zapewnia stały dopływ nowych klientów. Właściwością tą jest brak wglądu do BIK. Coś, bez czego kredyt w banku jest niemożliwy do uzyskania. Każdy bank dokładnie prześwietla historie kredytową, za której przechowywanie i udostępnianie odpowiedzialne jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK). To w historii kredytowej bank znajduje informacje o każdym zaciągniętym kredycie, każdej jego racie oraz terminach spłaty i ewentualnych opóźnieniach. Historia kredytowa może zarówno pomóc, jak i przeszkodzić w zaciąganiu kredytów. Wszystko zależy do tego, jak podchodziliśmy do swojego obowiązku spłacania swoich zobowiązań. Jeśli dany klient banku, w przypadku poprzedniego kredytu dopuścił się opóźnienia w spłacie chociaż jednej raty na okres powyżej 60 dni, w takim przypadku informacja o tym będzie przechowywana w bazie BIK przez co najmniej 5 lat. Taka sytuacja skutecznie uniemożliwi uzyskanie dobrej jakości kredytu w każdym banku. Gdy klient będzie miał jednak szczęście i okaże się, że bank może mu pomoc – na pewno warunki tej pomocy finansowej będą bardzo niekorzystne dla kredytobiorcy.

Pożyczka, zaciągnięta w firmie pożyczkowej to wygodne i szybkie rozwiązanie, które nie wymaga zbędnych formalności. W odróżnieniu od banku firma pożyczkowa pozwoli Ci cieszyć się z dodatkowej gotówki już tego samego dnia, bez wglądu do BIK oraz zaświadczeń o dochodach. To znacznie łatwiejsze i prostsze, a również dostępne również dla osób z zajęciem komorniczym i bez pracy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments