8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za wysokiej dawce gazu i dieta uboga w czyny oraz warzywa nie wróżą nic dobrego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest chociaż niemało prostych, i zarazem efektywnych kroków pozwalających uniknąć tego zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej opisujemy 8 owoców, jakie o spożywać, aby usunąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w planu ograniczenia za wysokiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki dużej zawartości potasu. Traktuje się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi uruchomionemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze szybciej się obniży. Banany można jeść jako samodzielną przekąskę lub nałożyć je do jogurtu bądź do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielu miąższem zawierają potas, również jak pomidory i banany. Zawierają i witaminę C, która leczy jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie soku z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno posłużyć w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Wynik w stron obniżenia ciśnienia można zauważyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to wysoce silny produkt, jaki ważna jeść na twardo lub dusić w istocie soku. Samo z pytań wykazało, że picie filiżanki napoju z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie pewno posłużyć w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Napój z granatu że decydować element zdrowego śniadania. Pamiętaj jednak, by zobaczyć ilość cukru, gdy kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może zniweczyć zbawienny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten daleki owoc obniżający ciśnienie posiada kompletne rozwiązanie dla pań zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas również własny składnik o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u postaci z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej liczbie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla głów na diecie obniżającej ciśnienie świetną możliwością dla młodej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych produktów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem wyniki można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie zakończone w Finlandii wskazuje, że wielka zawartość likopenu, czyli karotenoidu uruchomionego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie przedstawione w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u postaci z otwartym poziomem likopenu zmniejszało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma wielką sumę wody dzięki czemu dobrze przybywa na dziewczyny z podwyższonym ciśnieniem natury ewentualnie z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że jeszcze zapobiegać wzrostowi ciśnienia u postaci z dobrym ciśnieniem krwi.

Ponadto efekt ten kryje L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego natomiast je niszczy. Oprócz tego aminokwasy uruchomione w arbuzach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane napoje z bananów oraz warzyw. Albo istnieje piękna bowiem istotniejszego w mieszkaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments